baby-boys-room

   Pokój dla dziecka – unikatowe kreacje ścienne

Aranżacja pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Bowiem takowy pokój, winien spełniać szereg fundamentalnych kwestii. Być miejscem relaksu, nauki, zabawy oraz spotkań z przyjaciółmi. Co się z tym wiąże, wydobywać z dziecka wszelkie pozytywne fluidy. Rozwijać pokłady kreatywności i nieszablonowej pasji.

   Wyjątkowe rozwiązania dekoracyjne, uczynią pokój dziecka pomieszczeniem jedynym w swoim rodzaju. Rozbudzą w nim, od jego najmłodszych lat wyobraźnię. Chcąc zaspokoić dziecięce marzenia, rodzice mają możliwość, w sposób samodzielny, stworzyć magiczne krainy w pokojach swoich pociech. Gama zaskakujących inspiracji jest naprawdę szeroka, wręcz nieograniczona. A to za sprawą zastosowania farb takich jak tablicowa czy też magnetyczna.

   Czym więc powinna charakteryzować się farba, która będzie miała swe zastosowanie w pokoju dziecięcym? Jaką farbę wybrać? Otóż, farba do malowania pokoju dziecięcego, prócz ciekawej barwy ma za zadanie spełnić kilka ważnych wymogów. Przede wszystkim musi być bezpieczna dla zdrowia i nie wywoływać uczuleń ani alergii. Dodatkowo ma się cechować trwałością i odpornością na częste zmywanie (aby bez problemu usunąć ślady brudnych rączek lub ślady po kredkach). Ważny i nade istotny jest znikomy, neutralny zapach farby, w trakcie jej nakładania. Nie drażniący nawet najmłodszych nosów.

    W niesztampowo zaprojektowanej przestrzeni nie sposób się nudzić. Jak więc namalować zamkowe mury, po których można pisać kredą? By małe księżniczki i mali rycerze mogli bawić się do woli pośród nich…

 • Zaznacz punkt na wysokości 130 cm od podłogi i od niego narysuj poziomą linię. Będzie to górna krawędź muru,
 • złóż papier formatu A4 na pół i użyj go do odrysowania kwadratów powyżej narysowanej, poziomej linii,
 • przesuń kartkę w bok i kontynuuj zaznaczanie konturów wszystkich kwadratów,
 • przy użyciu szerokiej taśmy malarskiej, zaznacz krawędzie muru, zgodnie z narysowanymi liniami,
 • teraz należy przejść do malowania. Krawędzie muru pomaluj małym wałkiem, stosując farbę tablicową w wybranym przez dziecko kolorze, następnie resztę muru pomaluj dwukrotnie dużym wałkiem. Przed nałożeniem drugiej warstwy odczekaj 4 godziny, aż pierwsza wyschnie. Taśmę malarską odklej natychmiast po zakończeniu malowania. Powierzchnia pomalowana farbą tablicową będzie gotowa do użycia już po około tygodniu – wtedy można swobodnie po niej pisać. Przez pierwszy miesiąc powinniśmy być jednak bardzo ostrożni przy czyszczeniu – nie należy jej szorować ani używać mocnych środków czyszczących.

    Innowacyjne rozwiązania niosą za sobą mnóstwo pomysłów na ich wykorzystanie. Rewelacyjnym połączeniem designu i funkcjonalności jest zastosowanie laserunku świecącego w ciemności aż do 6 godzin. Może być on stosowany do tworzenia świecących dekoracji, jak również do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa, np.: oznakowania gniazdek czy też włączników światła. Wspaniałą kreacją, która uwypukla potencjał owego laserunku jest księżycowa kraina. Wzbudzi ona zachwyt każdego dziecka, przenosząc go do zupełnie innego świata…

 • Chcąc narysować księżyc na ścianie, należy uzyskać idealny okrąg, wykorzystując do tego gwoździk i sznurek. W miejscu, w którym chcesz, aby znajdował się środek księżyca, przymocuj gwoździk, przywiąż do niego sznurek o długości ok. 50 cm, a na drugim jego końcu umocuj kredkę,
 • naciągnij sznurek i narysuj okrąg. Powstanie księżyc o średnicy około 1 m. Następnie wyciągnij gwoździk ze ściany,
 • aby osiągnąć efekt perłowego księżyca, przy pomocy małego pędzla pomaluj jego krawędzie srebrną farbą perłową,
 • większym pędzlem, wypełnij środek księżyca jego krótkimi, krzyżowymi pociągnięciami. Po wyschnięciu, nałóż drugą warstwę owej perłowej farby,
 • w celu uzyskania półksiężyca świecącego w ciemności, na srebrnym księżycu narysuj wewnętrzny łuk półksiężyca, wykorzystując do tego gwoździk, sznurek i kredkę. Krawędzie tegoż księżyca, małym pędzlem, pomaluj fluorescencyjnym laserunkiem.
 • większym pędzlem pomaluj środek półksiężyca. Po wyschnięciu nałóż drugą warstwę. Świecącemu półksiężycowi, powinny towarzyszyć świecące gwiazdy, które łatwo uwiecznić na ścianie za pomocą szablonu.

    Dobieranie kolorów i szablonów to synonim najlepszej zabawy. Należy dać się ponieść wyobraźni i otworzyć na nowe wyzwania twórcze, w których będą uczestniczyły dzieci, ku ich ogromnej uciesze. Znalezienie inspiracji w zainteresowaniach, osobowości i naturze dziecka, pozwoli na wyczarowanie wyjątkowo efektywnych dekoracji.