oświetlenie

Oświetlenie chlubą i nieodłącznym aspektem designu wnętrz

   Feng Shui to sztuka życia w harmonii z naturą. Następstwem tegoż życia jest zwiększona doza zadowolenia, pomyślności i poczucia spełnienia w każdej dziedzinie życia. Środowisko, w którym żyjemy, w znaczny sposób kształtuje wszelkie aspekty bytu. Podwaliną tegoż toku rozumowania są słowa Winstona Churchilla: Projektujemy nasze budynki, a one modelują nas. Tak więc, zgłębienie tej sztuki i nauki zarazem, pozwala uzyskać nam przewagę w tej niezwykłej partii szachów, którą zwiemy przeznaczeniem.

   W dobie dzisiejszych czasów, kładzie się ogromny nacisk na jakość życia. Jest ona nierozerwalnie związana z dobrym samopoczuciem oraz wewnętrznym wyciszeniem i świadomością efektywności własnych dążeń. Jednak miejsca, w których żyjemy bądź pracujemy, są często nieprzystosowane do tego, aby odczuwać pozytywne fluidy. Odznaczają się bowiem bezdusznością. Strona ilościowa życia (technika) góruje w nich nad stroną jakościową (twórczością).

    Z punku widzenia energii witalnej, bardzo istotnym elementem aranżacji wnętrza jest oświetlenie. Światło w swej naturze pobudza do wszelkiego działania, jednakże za jego przyciemnionym obliczem, kryje się możność stworzenia wyjątkowego nastroju. Należy się nim posiłkować, w celu uzyskania odpowiedniej atmosfery, ale używa się go także do przyciągania chi (niewidzialnego strumienia energii, obiegającego ziemię i niebo, niosącego ze sobą siłę życiową). Fundamentalną zasadą jest jak najlepsze oświetlenie pomieszczeń.

    Światło jest magnesem, który przyciąga naszą uwagę. Ożywia tych, którzy znajdują się w jego zasięgu. Wyzwala energię. Siła ta, nie różni się od tej, której doświadczamy pod zielonym baldachimem, utworzonym z liści majestatycznego dębu.

    Odpowiednie oświetlenie stanie się podstawą energii życiowej oraz chlubą każdego pomieszczenia. Nada mu wyjątkowy, indywidualny rys. Arcymistrzowskie instalacje świetlne, takie jak: srebrne żyrandole salonowe, srebrne lampki gabinetowe, srebrne świeczniki, kinkiety, wydobędą pokłady kreatywności oraz moc inspiracji. Srebro nie tylko świadczy o dokonaniu trafnego, nade dobrego wyboru w aspekcie designu wnętrz oraz świadomości jego wyjątkowości w kontekście wszelakich dobroczynnych właściwości. Jest również sprzymierzeńcem pozytywnej energii chi. Przyciąga ją, gdyż w przypadku słonecznych dni, promienie światła padają na srebrne przedmioty, rozświetlając wówczas cały pokój. Jest to piękny i jedyny w swoim rodzaju akcent. Połączenie żywiołu Ognia ze szlachetnością tegoż metalu.

   W kwestii aranżacji oświetlenia we wnętrzu, należy kierować się zasadą, iż podstawą jest użycie go w sposób wystarczający w miejscach dużej aktywności życiowej. Zapewnienie dostatecznego oświetlenia odpowiednim miejscom, zachęci do relaksu, czy też pracy, malowania, czytania lub grania na pianinie. To wspaniałe, iż istnieje możliwość wyeliminowania negatywnego nastawienia poprzez zmodyfikowanie oświetlenia. W przypadku, gdy dana osoba nie wykazuje się chęcią wykonywania różnorakich czynności, np. jej domeną nie jest gotowanie, należy spróbować zmienić żarówki w lampach na silniejsze. To rozjaśni dane miejsce, a także nastawienie osoby. Przykładem pożądanego użycia oświetlenia, jest umieszczenie lampy nad stołem, przy którym spożywa się posiłki. Akcentowanie odpowiednich miejsc w domu pomaga w osiąganiu celów życiowych.

   Oświetlenie wprost idealnie wypełnia i równoważy nieharmonijne układy przedmiotów oraz obiektów, tak jak w przypadku pokoju z pustym rogiem. Należy je wykorzystać do aktywizowania, motywowania i wzmacniania energii. Łatwiej jest rozpocząć działanie przy świetle; Poprawne oświetlenie przejść, czyli korytarzy, schodów i przedpokoi uwidacznia i zachęca do korzystania z wszystkich pokoi.

   Należy jednak pamiętać o bardzo istotnej kwestii. Otóż światło powinno otaczać osobę, jednak nie padać bezpośrednio na jej twarz. Lampy znajdujące się w miejscach przeznaczonych do siedzenia, winny nie razić oczu. Bowiem jest to bardzo deprymujące. Ponadto ważnym jest, aby nie było żadnych miejsc częściowo pozbawionych dopływu światła.

    Biblijne przysłowie Nie ukrywaj swojego światła pod kocem przypomina, abyśmy nie skrywali swoich talentów i zdolności. Nie umniejszajmy więc wartości światła, bowiem towarzyszy ono wizjom i planom, które sięgają dalej niż nasz wzrok.

Więcej informacji na temat przepięknych lamp w stylu ArtDeco możecie znaleźć tutaj.