Industrialny design wnętrz

Industrialny design wnętrz

 Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Bowiem, oprócz walorów w kwestii wizualnej, wnętrze winno odznaczać się funkcjonalnością. Ponadto jest ono odzwierciedleniem duszy i charyzmy swego właściciela.

   Przejawem niezwykle nietuzinkowego stylu, który ujmuje w sobie szereg różnorakich elementów jest styl industrialny. Owy, rzec można, nurt designerski zrodził się na ziemiach Europy Zachodniej oraz USA. Ukształtował się z niezwłocznej potrzeby zagospodarowania i zaaranżowania powierzchni opuszczonych fabryk przemysłowych. Obecnie jest nade ceniony. A to za sprawą tego, iż w sposób perfekcyjny odnaleźć w nim można dozę minimalizmu, połączoną z ekskluzywnością.

    Palety kolorystyczne, a także materiały wykończeniowe charakterystyczne dla stylu industrialnego, umożliwiają nadanie pomieszczeniu całego wachlarza cech. Dominacja barw przynależy do gamy odcieni bieli, szarości oraz czerni. Tworzą one oczywiste poczucie przestrzenności, neutralności, wręcz surowości wnętrza. Jednakże styl ten, dopuszcza akcenty kolorystyczne, mające na celu uwypuklenie i zaakcentowanie szczypty ciepła. Efekt ten zapewnią przybrudzone odcienie żółci i brązu. Co się tyczy wyżej wspomnianych materiałów wykończeniowych, przewagę stanowi kamień, beton, metal i szkło. One także mają na celu uzyskanie, tak nierozerwalnego dla stylu industrialnego, efektu chłodu. Jednak dość częstą praktyką okazuje się być ich połączenie z cegłą.To z kolei daje poczucie przytulności i przychylności wnętrza.

    Cechy omawianego stylu, w sposób nierozerwalny, czerpią inspirację z budynków fabryk przemysłowych. W związku z tym są to duże, przestronne powierzchnie o wysokim suficie i nade często gabarytowych oknach, które stanowią zdecydowany akcent pomieszczenia. Zaadoptowane w sposób spójny i prostolinijny. Bez przepychu i nadmiernej ilości bibelotów.

   Wnętrza industrialne to wnętrza niezwykle gustowne i nowoczesne. Przestrzenność, wiążąca się z owym stylem ma działanie kojące i motywujące. Wykazuje jednak duże zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie, podczas trwania długich, zimowych wieczorów. Wprost idealnym elementem aranżacji oświetlenia są lampy o industrialnym designie. Rodem z powojennych fabryk. Stanowić będą dopełnienie wnętrza. Wkomponują się w nie wprost nienagannie. Są ponadto niezwykle funkcjonalne. Doskonałe to zawieszenia nad stołem w jadalni czy też biurkiem.

   Przestrzeń należąca do stylu industrialnego, zapewni poczucie wolności. Zaś gustowny minimalizm ład i wewnętrzną harmonię. W takowym wnętrzu z całą pewnością, wydobędziemy pokłady kreatywności i samospełnienia. Należy pamiętać o tym, iż ucząc się poznawać swój dom, uczymy się poznawać samych siebie, a ucząc się przeobrażać nasz dom, uczymy się przeobrażać nas samych.