antyki

Antyki duszą wnętrza

Antyk, jako zabytkowy przedmiot sztuki dawnej jest namacalnym pięknem samym w sobie. Unikatem, który obrazuje swoją historię oraz rozprowadza, zawarty w sobie czar i urok minionych lat. To powiew przeszłości, jakże wyjątkowy i szlachetny. Ponadto pełniący nade często funkcję użytkową.

   Dlatego też antyki są nieodłącznym elementem wielu aranżacji wnętrz. A to za sprawą tego, iż nadają pomieszczeniu osobliwy, niepowtarzalny wdzięk. Bogactwo formy arcydzieł sztuki użytkowej jednocześnie kontrastuje i łączy się z różnorakim stylem danej przestrzeni.

   Antyki mogą tworzyć współgrającą koligację z wnętrzem nowoczesnym, będąc jego subtelnym akcentem. Za ich sprawą, owe wnętrze będzie niepowtarzalne i charakterystyczne. Wysublimowany antyczny barometr, czy też karafka, staną się wyrazistym sprzymierzeńcem chłodnego pomieszczenia. Tworząc idealną symbiozę z różnorakimi odcieniami bieli, szarości czy też barwami pastelowymi, które na ogół reprezentują styl minimalistyczny.

   Unikaty staną się nade udanym elementem designu eklektycznego. Odznacza się on ogromną dowolnością w sferze użycia kolorów, faktur oraz przeplatania szeregu elementów. Jest to kompilacja łącząca treści z różnych stylów i epok. Nieoczywista, odważna i bardzo indywidualna. Zwrócona w stronę osób chcących stworzyć niebanalne, będące na pograniczu przedobrzenia wnętrze. W epicentrum, tych jakże zaskakujących połączeń antyki spełnią funkcję podkreślenia nieszablonowości pomieszczenia. Staną się wizytówką tejże nietypowej aranżacji.

   Ponadczasowość antyków emanuje swym pięknem także, a raczej, przede wszystkim we wnętrzach klasycznych. Toż to stylizacja mająca na uwadze tradycję, powagę oraz poczucie harmonii i komfortu. Owe wyjątkowe przedmioty, nadadzą wnętrzu osobliwy charakter, będą elementem przyciągającym spojrzenie. Podkreślą wysoką jakość wszelkich elementów designu (tak istotną dla stylu klasycznego), których rozmieszczenie jest skrupulatnie przemyślane. Także wszelakie srebra antyczne, czy też wytworne żyrandole z całą swą szlachetnością zaakcentują luksus uwidaczniający się w pomieszczeniu. Staną się jednością z wyrafinowanymi tkaninami (drapowanymi zasłonami, upinanymi firanami), sztukaterią na suficie czy też z eleganckim drewnianym parkietem bądź mozaiką. Styl klasyczny jest kolebką wiekopomnych antyków.

   Obecność antyków wzbogaca i charakteryzuje nie tylko wnętrza, w których są one usytuowane, ale także duszę człowieka. Noszą świadectwo wrażliwości na piękno i sztukę. To dowód chęci i potrzeby kontemplowania tegoż wytworu owej sztuki. Antyki są podwaliną rozwoju estetycznego, zaś wnętrze je reprezentujące, synonimem nadzwyczajności i awangardy.